AC starego auta – jak zaoszczędzić

Bypetrmamonovich

AC starego auta – jak zaoszczędzić

Właściciele kilkunastoletnich samochodów doskonale wiedzą, że AC starego auta nie jest prostą sprawą. Nie przepłacaj i sprawdź, jak zaoszczędzić na autocasco starego samochodu.
O ile ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, o tyle AC jest czymś, na co można lecz wcale nie trzeba się decydować. Mimo to posiadacze nowych samochodów lub takich, które nie mają jeszcze kilkunastu lat bez większych oporów sięgają po ubezpieczenie auto-casco. Niestety problem pojawia się wtedy, kiedy auto do najnowszych modeli już dawno nie należy. Wówczas właściciele starych samochodów poważnie zastanawiają się, czy ubezpieczenie AC w ogóle jest potrzebne, a ci, którzy się na nie decydują na własnej skórze przekonują się, że towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie podejmują się kwestii, jaką jest ubezpieczenie starego auta. W wielu przypadkach finalnie okazuje się, że auto-casco dla starego samochodu się po prostu nie opłaca. Na szczęście istnieją na to sprawdzone sposoby. Zobacz, jak zaoszczędzić na AC.

AC starego auta – jak zaoszczędzić
Oceń, czy warto
Przede wszystkim zastanów się, czy w twoim przypadku warto wydawać pieniądze na auto-casco. Oceń wartość swojego pojazdu i oszacuj, czy koszty ewentualnych napraw, które miałbyś ponieść z własnej kieszeni są większe od realnej wartości samochodu. Kiedy odstawisz sentymenty na bok i postawisz na chłodną kalkulację dowiesz się, czy ubezpieczenie AC starego auta w ogóle się opłaca, czy może lepiej dać sobie z nim spokój.
Sprecyzuj swoje oczekiwania
Dobrze zastanów się, czego oczekujesz od AC. Czy chcesz dopłacać do szkody z własnej kieszeni, czy interesuje cię naprawa bezgotówkowa, a także zadaj sobie pytanie, czy godzisz się na części zamienne, które nie są sygnowane logiem producenta. Pamiętaj przy tym, że wysokość składki AC wraz z wiekiem samochodu rośnie. Właśnie z tego względu ogranicz zakres ubezpieczenia do zdarzeń, których najbardziej się obawiasz. To działanie pozwoli ci wybrać najlepsze ubezpieczenie autocasco, które będzie odpowiadało twoim indywidualnym potrzebom. Dzięki temu nie przepłacisz i zdobędziesz pewność, że twoje pieniądze nie poszły na zmarnowanie.
Szukaj w różnych miejscach
Nie jest tajemnicą, że towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie podejmują się działania, jakim jest ubezpieczenie starego auta. Na szczęście nie jest to niemożliwe, bowiem na rynku dostępne są polisy AC specjalnie dostosowane do posiadaczy starszych samochodów. Informacje o nich znajdziesz bezpośrednio u agentów, bądź na licznych stronach Internetowych. O dobre ubezpieczenie AC starego samochodu możesz zapytać także w grupach znajdujących się na popularnych portalach społecznościowych.
Przeanalizuj pakiet OC+AC
Niektórzy bez wahania decydują się na pakiet ubezpieczeniowy OC+AC, który często okazuje się być niezwykle opłacalny. W wielu przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe deklarują, że decydując się na taki krok możemy zaoszczędzić od 5 do 10% ceny, co niemożliwe byłoby w przypadku, w którym zdecydowalibyśmy się na zakup polis ubezpieczeniowych osobno, czyli poza pakietem. Warto jednak pamiętać, że oferta ofercie nie równa i zawsze należy przeanalizować faktyczną opłacalność każdej przedstawionej nam oferty, a także porównać je między sobą po to, aby wybrać najbardziej korzystną finansowo dla nas opcję.

About the author

petrmamonovich administrator